خوش آمدید
آریا قانون؛ در راستای مرتفع کردن مشکلات حقوقی اقشار مختلف جامعه با همکاری آقای رضا رضائی نیا وکیل پایه یک دادگستری در خدمت هموطنان ایرانی میباشد.
تلفن: 88755193 - 88755310
مشاوران ما
گروه مشاوران
---
مقالات حقوقی
رييس اتاق ايران: مطالبات پيمانکاران ساماندهي مي شود


رييس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي ايران گفت: در جلسه شوراي گفت و گو دولت و بخش خصوصي مقرر شد کار گروه مشترک با حضور معاونان حقوقي و برنامه ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهوري، نمايندگان اصناف و تشکل هاي بخش خصوصي و اتاق بازرگاني تشکيل شود و مسئله بدهي ها و مطالبات پيمانکاران را مورد بررسي قرار داده و نظر خود را به اين شوراي ارايه کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادي ايرنا، غلامحسين شافعي روز دوشنبه در نشستي خبري با تشريح جزئيات جلسه امروز شوراي گفت و گو دولت و بخش خصوصي افزود: در جلسه امروز مسئله مطالبات و بدهي هاي پيمانکاران به دولت مورد بررسي قرار گرفت.

وي با بيان اينکه، برخي از پيمانکاران از يک طرف به سيستم دولتي بدهکار هستند و از طرف ديگر از برخي دستگاها مطالباتي را دارند، گفت: اين پيمانکاران نه قدرت دريافت مطالبات خود دارند و نه بابت مطالباتشان سودي دريافت مي کنند.

رييس اتاق ايران با اشاره به اينکه، در جلسه امروز شوراي گفت و گو نحوه اجرايي شدن ماده 23 قانون بهبود مستمر فضاي کسب و کار مورد بررسي قرار گرفت، افزود: در اين ماده تصريح شده که دولت در تدوين آيين نامه ها، بخشنامه ها و شيوه نامه ها حتما بايد از نظر بخش خصوصي و تعاون استفاده کند.

شافعي گفت: در جلسه امروز نمايندگان وزارتخانه هاي حاضر در جلسه و بانک مرکزي موافقت کردند که در تدوين آيين نامه هاي مربوط به قراردادهاي يکنواخت نظر بخش خصوصي و اصناف را مورد لحاظ قرار دهند.

وي افزود: همچنين مقرر شد تا روند تدوين آيين نامه هاي مربوط به اين قانون با سرعت بيشتري انجام شود.
Copyright © 2004-2008 Arya Law, All rights reserved.