خوش آمدید
آریا قانون؛ در راستای مرتفع کردن مشکلات حقوقی اقشار مختلف جامعه با همکاری آقای رضا رضائی نیا وکیل پایه یک دادگستری در خدمت هموطنان ایرانی میباشد.
تلفن: 88755193 - 88755310
مشاوران ما
رضائي نيا
حقوق
مقالات حقوقی
يک مقام مسئول اعلام کرد:جزئيات جلسه کميسيون اصل 90 با وزير علوم درباره دانشجويان ستاره دار
 ا

تحقيقات و فناوري از برگزاري جلسه کميسيون اصل 90 با وزير علوم و برخي معاونانش درباره بازگشت به تحصيل برخي دانشجويان محروم از تحصيل خبر داد.

سعداله نصيري قيداري در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اينکه وزير علوم به کميسيون اصل90 دعوت و پاسخگوي سئوالات نمايندگان در خصوص بازگشت دانشجويان محروم از تحصيل به دانشگاهها شد، گفت: جلسه بسيار مفيدي بود که در آن سئوالات نمايندگان و پاسخهاي وزير علوم مطرح شد. همچنين رئيس هيأت مرکزي گزينش و معاونان وزير علوم مستنداتي در اين باره ارائه کردند.

وي با بيان اينکه جلسه مذکور در فضاي احترام متقابل با تفاهم ميان طرفين به پايان رسيد، درباره برخي جزئيات آن، اظهار داشت: دو مورد از سه موردي که نمايندگان درباره بازگشت به تحصيل برخي دانشجويان محروم مطرح کرده بودند با اعلام رئيس کميسيون تلفيق مشخص شد که داراي پاسخ موجه است و درباره يک مورد باقيمانده مقرر شد مداقه بيشتري صورت گيرد و در صورت امکان از مراجع ذي صلاح استعلام شود تا جمع بندي نهايي به دست آيد.

معاون حقوقي وزارت علوم ابراز اميدواري کرد: با توجه به فضاي مثبت حاکم بر اين جلسه، اين مسائل به نتايج خوبي منجر خواهد شد.

نصيري قيداري با يادآوري اينکه تعدادي از دانشجويان به دلائلي محروم از تحصيل مي شوند و حق دارند به اين حکم اعتراض کنند، اضافه کرد: در مراحل بعدي به اين حکم و اعتراض رسيدگي مي شود و تجديد نظر صورت مي گيرد. بخشي از اين معترضين با بررسي مجدد هيأت گزينش موفق شدند به کلاس درس بروند.

وي در پاسخ به اين پرسش خبرنگار مهر که توضيحات فرجي دانا در کميسيون تلفيق و اين سه بخشي که دو مورد آن داراي پاسخ شفاف و يک مورد آن نياز به استعلام دارد، چه بود، تاکيد کرد: با توجه به اينکه هنوز نظر کميسيون تلفيق جمع بندي نشده است، مطرح کردن اين توضيحات شايد دخالت در وظايف نمايندگان کميسيون اصل 90 تلقي شود.

به گفته معاون حقوقي وزارت علوم، در اين جلسه، معاون حقوقي، ابراهيم خدايي - رئيس سازمان سنجش و نوربخش - رئيس هيأت مرکزي گزينش همچنين مدير کل امور مجلس، وزير علوم را همراهي کردند.


Copyright © 2004-2008 Arya Law, All rights reserved.