خوش آمدید
آریا قانون؛ در راستای مرتفع کردن مشکلات حقوقی اقشار مختلف جامعه با همکاری آقای رضا رضائی نیا وکیل پایه یک دادگستری در خدمت هموطنان ایرانی میباشد.
تلفن: 88755193 - 88755310
مشاوران ما
گروه مشاوران
---
مقالات حقوقی
اصلاح حجاب شرط پرواز در فرودگاه


رئيس پليس فرودگاهها از ممنوعيت پرواز بدحجاب ها خبر داد.

سرهنگ حسن مهري در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طرح امنيت اخلاقي با قدرت در تمامي فرودگاههاي کشور اجرا مي شود. بر اساس اين طرح از ورود بدحجابها به سالنهاي فرودگاه جلوگيري مي شود. اين افراد در مرحله اول تذکر دريافت مي کنند و در صورتي که حجابشان را اصلاح نکنند حق ورود به سالن و پرواز را ندارند.

وي با اشاره به استفاده از دستگاههاي کنترل الکترونيکي در فرودگاهها افزود: تمامي فرودگاهها به ايکس ري و دستگاههاي کمک بازرسي مجهزند.همچنين در فرودگاههاي بين المللي علاوه بر اين دستگاهها از دستگاههاي بادي اسکنر استفاده مي کنيم.

رئيس پليس فرودگاهها با اشاره به شناسايي چند حامل مواد مخدر شيشه در فرودگاه امام خميني(ع) تاکيد کرد: اين افراد قصد داشتند با روش بلع اين مواد مخدر را در ازاي دريافت سه ميليون تومان به يکي از کشورهاي جنوب شرق آسيا منتقل کنند که ماموران با هوش بسيار و روش چهره زني اين افراد را شناسايي و دستگير کردند. تنها يکي از اين افراد قصد حمل 30 گرم ماده مخدر شيشه را داشت که در صورت شناسايي شدن در آن کشور به اعدام محکوم مي شد.

مهري با اعلام هشدار به مسافران جنوب شرق آسيا در خصوص دام مافيا مواد مخدر تاکيد کرد: قاچاقچيان با وعده سفر رايگان يا دادن بسته به مسافران از آنها مي خواهند اين بسته ها را به عنوان سوغات به کشورهاي جنوب شرق آسيا منتقل کنند. البته قاچاقچيان در مواردي با ارائه پيشنهادهاي مالي درخواست مي کنند که بسته ها را به اين کشورها منتقل کنند. البته بيشتر شيشه هايي که آن کشورها مدعي هستند از ايران مي آيد از کشور ثالث يا مسير غير هوايي است.

وي با اشاره به کاهش کشف شيشه در فرودگاههاي کشور، تاکيد کرد: بيشتر مشروب هاي کشف شده در فرودگاه توسط تبعه هاي خارجي که به قوانين اگاهي ندارند وارد مي شود که پس از کشف با دستور قضايي منهدم مي شود.
Copyright © 2004-2008 Arya Law, All rights reserved.