خوش آمدید
آریا قانون؛ در راستای مرتفع کردن مشکلات حقوقی اقشار مختلف جامعه با همکاری آقای رضا رضائی نیا وکیل پایه یک دادگستری در خدمت هموطنان ایرانی میباشد.
تلفن: 88755193 - 88755310
مشاوران ما
گروه مشاوران
---
مقالات حقوقی
همکاري آن لاين پليس فتا با 132 کشور


رئيس پليس فتا گفت: پليس سايبر ايران با 132 کشور ارتباط و همکاري آن لاين دارد.

به گزارش خبرگزاري مهر، اولين نشست روساي پليسهاي سايبري کشورهاي اروپا و آسيا با موضوع جرائم سايبري در سنگاپور برگزار شد.

در اولين کارگروه اوراسياي پليس اينترپل، مقامات اصلي اين سازمان از جمله دبير اجرايي آي جي سي آي، رئيس مبارزه با جرايم سايبري سازمان اينترپل، تعدادي از مقامات کشور سنگاپور و رئيس پليس فتا نيز حضور داشتند.

در حاشيه اين نشست رئيس پليس فتا ايران با مدير عامل يکي از شرکتهاي معروف توليد کننده آنتي ويروس به نام Kaspersky ديدار و گفتگو کرد.

سردار کمال هاديانفر رئيس پليس فتا با اشاره به اينکه برگزاري اينگونه نشستها در روند مبارزه با جرائم سايبري از اهميت بالايي برخوردار است، تصريح کرد: امروز پليس سايبري ايران با 132 کشور به صورت آنلاين در ارتباط است و اشتراک گذاري جرم و مجرم يکي از اين هماهنگي ها در عرصه بين المللي است.

وي ادامه داد: امروز همه کشورها اين را مي دانند که عقب ماندگي پليس ها در عرصه مبارزه با جرايم سايبري بيشترين خطر را براي سايبر کشورها دارد.در حوزه مبارزه با جرايم سايبر توسعه و پيشرفت همه کشورها معنا دارد و دنيا را قادر به پيشگيري و مقابله با جرايم مي کند. به همين دليل است که عملياتهاي بين المللي مانند پانگه آ 1 تا 4 در دنيا با حضور پليس هاي سايبري انجام مي شود چون جرم در فضاي سايبر گذشته از عدم وابستگي به زمان و مکان کاملا سيال و داراي هويت پنهان است.

رئيس پليس فتا افزود: انجام همکاريهاي موثر بين المللي يک عنصر مهم و تعيين کننده در امر پي جويي و مقابله با جرائم سايبري است. امروز ايران آماده کمک به ساير کشورها است و مي توانيم تجربيات خود را در اختيار ساير کشورها قرار دهيم.

Copyright © 2004-2008 Arya Law, All rights reserved.