خوش آمدید
آریا قانون؛ در راستای مرتفع کردن مشکلات حقوقی اقشار مختلف جامعه با همکاری آقای رضا رضائی نیا وکیل پایه یک دادگستری در خدمت هموطنان ایرانی میباشد.
تلفن: 88755193 - 88755310
مشاوران ما
رضائي نيا
حقوق
مقالات حقوقی

15 سال قبل، زماني که کارش را در بندر انزلي به عنوان بازپرس آغاز کرد هيچ کس نمي توانست پيش بيني کند که چند سال بعد او به يکي از مشهورترين قضات جنايي پايتخت تبديل خواهد شد.
حقوق زنان در قوانين ايران همواره محل بحث و جدل بوده است. فارغ از مسائل حاشيه اي، در اين مطلب قصد داريم آن دسته از شروط ضمن عقد را که در اصلاح عرف جامعه به نفع خانم هاست و بايد در عقدنامه ذکر شود بررسي نموده ايم .
حريم خصوصي و حفظ آن يکي از مهم ترين حقوق هر انسان در سراسر جهان است که اسلام و به تبعيت آن، قانون اساسي کشور ما نيز در فصل سوم خود در بخش حقوق ملت، حيثيث اشخاص را از تعرض جز در مواردي که قانون تجويز مي کند مصون اعلام داشته است.
کانون وکلا يکي از اساسي ترين ارکان نظام مردم سالار ديني محسوب مي شود. در جنب قواي سه گانه مقننه، مجريه و قضاييه، کانون وکلا با استقلال قانون مدارانه خويش مي درخشد.
حتما تا به حال ديده يا شنيده ايد که خانمي و آقايي به دليل اينکه همسرشان واقعيت مهمي مثل بيماري را قبل از ازدواج از آنها پنهان کرده، تصميم به طلاق گرفته اند.
حضانت در لغت به معناي زير بال و پر گرفتن، در دامن خود پروراندن، پرستاري و... است. در عبارت حقوقي هم تکليفي است که قانون براي نگهداري و تربيت اطفال به پدر و مادر مي دهد...
مهمانان ناخوانده اي که حالا براي خودشان يک پا ميزبان شده اند؛ افغاني، عراقي، پاکستاني، بنگلادشي و... سال ها از زماني که پاي اولين گروه اتباع بيگانه به کشورمان باز شد، مي گذرد. آنهايي که اگر توانستند از راه قانوني و اگر نتوانستند از راه هاي زيرزميني خودشان را به مرزهاي ايران رسانده اند.
قتل سريالي، زورگيري، سرقت، جعل، آدم ربايي، قاچاق انسان، سلاح و سوخت بخشي از جرايمي است که برخي اتباع بيگانه در کشورمان مرتکب مي شوند...
وقتي مي گوييم مهاجر غيرقانوني، يعني فردي که بدون طي کردن مراحل قانوني به طور مخفيانه از مرزهاي کشور گذشته و به همين دليل طبيعي است داشتن آمار رسمي و دقيق از تعداد اين افراد امکان پذير نيست.
شايد اگر شيپور جنگ ميان نظاميان شوروي سابق و شبه نظاميان مجاهدين افغان به صدا درنمي آمد، پاي هيچ افغاني به ايران باز نمي شد.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
Copyright © 2004-2008 Arya Law, All rights reserved.